herb Grudziądza
Logo BIP
Biuletyn Informacji Publicznej
gmina-miasto Grudziądz
Urząd Miejski w Grudziądzu
Logo ePUAP
panorama Grudziądza

Uchwała Nr XXV/73/08 w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zawartego między ulicami: Chełmińską, Narutowicza, Hallera, Rejtana i linią kolejową

Uchwała Nr XXV/73/08
Rady Miejskiej Grudziądza
z dnia 25 czerwca 2008 r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zawartego między ulicami: Chełmińską, Narutowicza, Hallera, Rejtana i linią kolejową

          Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591, z 2002r. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271, Nr 214, poz. 1806, z 2003r. Nr 80, poz. 717, Nr 162, poz. 1568, z 2004r. Nr 102, poz. 1055, Nr 116, poz. 1203, z 2005r. Nr 172, poz. 1441, Nr 175, poz. 1457, z 2006 r. Nr 17, poz. 128, Nr 181, poz. 1337, z 2007r. Nr 48, poz. 327, Nr 138, poz. 974, Nr 173 poz. 1218), art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717, zmiany: Dz. U. z 2004 r. Nr 6, poz. 41 i Nr 141, poz. 1492; z 2005 r. Nr 113, poz. 954 i Nr 130, poz. 1087, 2006 r. Nr 45, poz. 319 i Nr 225, poz. 1635, z 2007r. Nr 127, poz. 880), po stwierdzeniu jego zgodności ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Grudziądza przyjętego Uchwałą Rady Miejskiej Grudziądza Nr VIII/59/07 z dnia 25 kwietnia 2007 r.

Rada Miejska
uchwala:

Rozdział I
Przepisy ogólne

§1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego między ulicami: Chełmińską, Narutowicza, Hallera, Rejtana i linią kolejową, zwany dalej planem.

§2. 1. Przedmiotem ustaleń planu jest teren przeznaczony pod funkcję mieszkaniową wielorodzinną, usług handlu o powierzchni sprzedażowej powyżej 2000 m², komunikacyjną, tereny zamknięte i zieleń.
  2. Uchwała ustanawia obowiązujące na obszarze objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przepisy prawa miejscowego dotyczące przeznaczenia, zasad i sposobu zagospodarowania terenu, określając konieczne dla osiągnięcia zamierzonych celów nakazy i zakazy.
  3. Integralną częścią niniejszej uchwały jest załącznik nr 1 - rysunek planu w skali 1:1000, stanowiący graficzne przedstawienie ustaleń planu, obowiązujący zgodnie z umieszczoną na nim legendą.
  4. Granice obszaru objętego uchwałą określono na rysunku planu.
  5. Poza rysunkiem planu integralną częścią uchwały jest załącznik nr 2, zawierający:
    1) rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu;
    2) rozstrzygnięcie o sposobie realizacji zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania, zgodnie z przepisami o finansach publicznych.

§3. 1. Następujące oznaczenia graficzne na rysunku planu, o którym mowa w § 2 ust 3 są obowiązującymi ustaleniami niniejszej uchwały:
    1) granice obszaru objętego planem;
    2) linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania;
    3) obowiązujące linie zabudowy kubaturowej;
    4) maksymalne nieprzekraczalne linie zabudowy;
    5) symbole określające funkcje poszczególnych terenów w granicach opracowania.
  2. Ilekroć w uchwale jest mowa o:
    1) uchwale - należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę;
    2) planie - należy przez to rozumieć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, o którym mowa w § 1 uchwały;
    3) przeznaczeniu podstawowym - należy przez to rozumieć takie przeznaczenie, które powinno przeważać na danym terenie, wyznaczonym liniami rozgraniczającymi;
    4) przeznaczeniu uzupełniającym - należy przez to rozumieć przeznaczenie inne niż podstawowe, które stanowi uzupełnienie przeznaczenia podstawowego;
    5) rysunku planu - należy przez to rozumieć załącznik graficzny nr 1, wykonany na aktualnej mapie sytuacyjno - wysokościowej w skali 1:1000, zawierający uzupełnienie ustaleń zawartych w tekście uchwały;
    6) terenie - należy przez to rozumieć obszar znajdujący się w granicach planu;
    7) liniach rozgraniczających - należy przez to rozumieć linie rozdzielające tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania;
    8) obowiązującej linii zabudowy - należy przez to rozumieć linię wyznaczoną na rysunku planu, do której powinna przylegać frontowa ściana projektowanego budynku;
    9) maksymalnej nieprzekraczalnej linii zabudowy - należy przez to rozumieć linię wyznaczoną na rysunku planu, poza którą nie należy realizować obiektów kubaturowych;
    10) infrastrukturze technicznej - należy przez to rozumieć obiekty budowlane inżynieryjne, liniowe lub sieciowe, takie jak: wodociągi, kanalizacja ściekowa, linie elektroenergetyczne itd.;
    11) usługach nieuciążliwych - należy przez to rozumieć usługi, które zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz.U. Nr 257, poz. 2573 z późn. zm.) nie należą do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz nie są zaliczone do przedsięwzięć, dla których istnieje lub może być wymagany obowiązek sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko;
    12) przepisach odrębnych - należy przez to rozumieć inne przepisy prawa, w zakresie prawa budowlanego, prawa ochrony środowiska, prawa wodnego, o drogach publicznych, o gospodarce nieruchomościami, o ochronie gruntów rolnych i leśnych i inne regulujące zasady działań inwestycyjnych na danym terenie.

Rozdział II
Zasady zagospodarowania terenu obowiązujące dla całego obszaru objętego planem

§4. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego.
  1. Obowiązuje zachowanie obowiązujących i maksymalnych nieprzekraczalnych linii zabudowy, wyznaczonych na rysunku planu, o którym mowa w § 2 ust 3.
  2. Z uwagi na eksponowane położenie obszaru objętego planem, projektowanym obiektom nadać wysokie walory estetyczne, z nawiązaniem do istniejącej, historycznej zabudowy miasta Grudziądza i zharmonizowaniem z budynkami, podlegającymi ochronie konserwatorskiej, znajdującymi się w granicach opracowania i w najbliższym sąsiedztwie.

§5. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego.
  1. Dopuszcza się możliwość znaczącego oddziaływania na środowisko zespołu zabudowy usługowo – handlowej, projektowanego na terenie oznaczonym symbolem 1UC, dla którego może być wymagany obowiązek sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko.
  2. Zabudowa o funkcji usług handlu o powierzchni sprzedażowej powyżej 2000 m², realizowana na obszarze objętym planem, nie może wpłynąć na pogorszenie stanu środowiska naturalnego i zdrowia ludzi, a zasięg oddziaływania ewentualnej uciążliwości nie może wyjść poza granice działki, do której inwestor ma tytuł prawny.
  3. Obowiązuje ochrona istniejącego drzewostanu.
  4. Obowiązuje zasada zagospodarowania zielenią tych powierzchni działek, które nie są przeznaczone pod zabudowę i utwardzenie.
  5. Zaleca się stosowanie nasadzeń zieleni wysokiej rodzimych gatunków (kasztanowce, lipy, brzozy, buki, jawory, dęby) w celu podniesienia walorów krajobrazowych terenu.
  6. W związku z położeniem terenu w obszarze zasobowym komunalnego ujęcia wody dla miasta Grudziądza i w obrębie Głównego Zbiornika Wód Powierzchniowych nr 129 o nazwie „Dolina rzeki dolnej Osy”, obowiązuje szczególna ochrona przed zanieczyszczeniami wód podziemnych.
  7. W przypadku likwidacji nieczynnej podczyszczalni ścieków dokonać rekultywacji terenu.
  8. Przy opracowaniu projektów budowlanych zabudowy i zagospodarowania terenu uwzględniać przepisy odrębne, dotyczące ochrony przeciwpożarowej.
  9. Dokumentacja projektowa, uwzględniająca zagadnienia obrony cywilnej, na każdym etapie jej opracowania podlega zaopiniowaniu przez organy właściwe, prowadzące sprawy z zakresu obrony cywilnej.
§6. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej.
  1. Na terenie w granicach planu nie odnotowano występowania stanowisk archeologicznych o wartości kulturowej, podlegających ochronie.
  2. W przypadku odkrycia w trakcie realizacji inwestycji przedmiotu, który posiada cechy zabytku lub wykopaliska archeologicznego, osoby prowadzące roboty budowlane i ziemne są zobowiązane zabezpieczyć znalezisko, wstrzymać wszelkie prace mogące je uszkodzić lub zniszczyć i niezwłocznie powiadomić Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
  3. Obszar objęty planem znajduje się w strefie „B” ochrony historycznej i zespołów architektury zabudowy śródmiejskiej, w obrębie której znajdują się dobra kultury, podlegające ochronie konserwatorskiej:
    1) historyczne budynki rzeźni miejskiej wzniesione w latach 1885 – 1918, położone na terenie zawartym między ul. Narutowicza, a torami kolejowymi;
    2) zabudowa mieszkalna wraz z oficynami i zielenią towarzyszącą, położona przy ul. Narutowicza i ul. Hallera, wzniesiona pod koniec XIX w. i na pocz. XX w. znajdująca się w ewidencji Kujawsko – Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;
    3) przebieg historycznej ulicy Narutowicza, o zachowanej nawierzchni z kamiennej kostki (pod asfaltem).
  4. W obrębie strefy „B” ochrony historycznej i zespołów architektury zabudowy śródmiejskiej wszelkie prace, działania inwestycyjne uzgadniać z właściwymi służbami konserwatorskimi. Należy uzgadniać z właściwymi służbami konserwatorskimi wstępne koncepcje zagospodarowania terenu, a także projekty budowlane i projekty zagospodarowania terenu.

§7. Zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej.
  1. Ustalenia z zakresu komunikacji:
    1) obsługę komunikacyjną terenu zapewnia się poprzez:
      a) istniejący układ dróg publicznych, ograniczających obszar objęty planem,
      b) układ projektowanych dróg wewnętrznych pieszojezdnych o szerokości min. 5,0 m, tworzonych w zależności od potrzeb inwestora (nie wydzielonych na rysunku planu);
    2) ustala się minimalną ilość miejsc parkingowych dla samochodów osobowych:
      a) na terenie przeznaczonym pod funkcję usług handlu - 2 miejsca postojowe na 100 m² powierzchni użytkowej,
      b) na terenie przeznaczonym pod funkcję zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej - należy wyznaczyć minimum 1 miejsce parkingowe lub boks garażowy na 1 mieszkanie oraz 1 miejsce parkingowe na 30 m² powierzchni użytkowej w odniesieniu do usług;
    3) dopuszcza się realizację miejsc postojowych w kondygnacji podziemnej;
    4) obowiązuje projektowanie i realizacja ciągów komunikacyjnych oraz wejść do budynków bez barier architektonicznych.
  2. Warunki obsługi w zakresie infrastruktury technicznej:
    1) zaopatrzenie w wodę - podłączenie do miejskiej sieci wodociągowej;
    2) odprowadzenie ścieków komunalnych i technologicznych (po uprzednim podczyszczeniu w stopniu przewidzianym w przepisach odrębnych) - do miejskiej sieci kanalizacyjnej;
    3) ścieki opadowe lub roztopowe, pochodzące z powierzchni zanieczyszczonych (z terenów usług, handlu, dróg, parkingów i placów utwardzonych), odprowadzać do kanalizacji deszczowej, po uprzednim oczyszczeniu w urządzeniach zlokalizowanych na terenie, do którego inwestor ma tytuł prawny, zgodnie z przepisami odrębnymi;
    4) zasilanie w energię elektryczną - zgodnie z warunkami określonymi przez gestora sieci na etapie opracowania projektów budowlanych oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami odrębnymi i szczególnymi; ustala się podłączenie do projektowanej stacji transformatorowej „Rejtana”, o której mowa w § 12;
    5) przyłączanie odbiorców do sieci elektroenergetycznej następować będzie na podstawie obowiązujących przepisów;
    6) możliwość podłączenia obiektów do istniejącej sieci ciepłowniczej, znajdującej się poza granicami planu;
    7) ustala się obowiązek stosowania w obiektach budowlanych proekologicznych systemów grzewczych;
    8) dopuszcza się wykorzystanie istniejącej kotłowni do celów grzewczych, nie wyklucza się jednak możliwości zaopatrywania obiektów w ciepło z innych źródeł;
    9) podłączenie do sieci gazowej – dopuszcza się lokalizację sieci gazowej i urządzeń technicznych w pasach drogowych (poza pasem jezdni), a w przypadku braku takiej możliwości, na zasadach określonych w obowiązujących normach, przepisach odrębnych;
    10) odpady komunalne gromadzić w zamkniętych pojemnikach, ustawionych w wyznaczonych miejscach i wywozić na składowisko śmieci;
    11) odpady produkcyjne zagospodarować zgodnie z przepisami;
    12) w procesie projektowania nowych obiektów i zagospodarowania terenu stosować obowiązujące normy, przepisy odrębne i szczególne (w tym dotyczące urządzeń elektroenergetycznych);
    13) w przypadku realizacji nowych odcinków i przebudowy istniejących sieci infrastruktury technicznej należy je prowadzić w pasach drogowych projektowanych i istniejących dróg, z uwzględnieniem ustaleń zawartych w pkt 9, a przy braku takiej możliwości, na pozostałych terenach funkcjonalnych;
    14) przy opracowaniu projektów budowlanych i zagospodarowania terenu uwzględnić przebieg istniejących sieci infrastruktury technicznej podziemnej i nadziemnej, od których należy zachować odległości zgodne z obowiązującymi normami;
    15) obowiązuje projektowanie i wykonanie oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego z możliwością przystosowania dla potrzeb obrony cywilnej.

§8. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzenia i użytkowania terenu - do czasu realizacji ustaleń planu dopuszcza się dotychczasowe wykorzystanie terenu.

§9. Dla całego terenu objętego planem ustala się stawkę procentową, stanowiącą podstawę do określania opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 4 ustawy w wysokości 30%.

Rozdział III
Ustalenia dotyczące poszczególnych terenów w granicach obszaru objętego uchwałą

§10. Ustalenia dla terenu oznaczonego w planie symbolem 1UC.
  1. Dla terenu ustala się przeznaczenie podstawowe – funkcja usług handlu o powierzchni sprzedażowej powyżej 2000 m², w ramach której mogą wystąpić usługi wymienione w ust. 7, 9, 10, 11.
  2. Przeznaczenie uzupełniające w ramach przeznaczenia podstawowego:
    1) komunikacja wewnętrzna wraz z parkingami, zapewniająca obsługę komunikacyjną poszczególnym obiektom;
    2) urządzenia i obiekty infrastruktury technicznej dla obsługi podstawowego przeznaczenia terenu, których potrzebę realizacji ustalą gestorzy i dysponenci sieci na etapie opracowania projektów budowlanych;
    3) zieleń ozdobna wysoka i niska, zieleń izolacyjna, zbiorniki wodne o charakterze ozdobnym, mała architektura itp.
  3. Maksymalna nieprzekraczalna linia zabudowy dla obiektów kubaturowych – należy przedłużyć istniejącą linię zabudowy, wyznaczoną historycznymi budynkami mieszkalnymi, położonymi wzdłuż ul. Narutowicza.
  4. Obowiązuje zachowanie historycznych obiektów rzeźni miejskiej, zaznaczonych na rysunku planu, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1. Wszelkie restauracje, modernizacje i remonty tych budynków należy przeprowadzać z maksymalnym zachowaniem struktury budowli i detalu architektonicznego, po uzgodnieniu z właściwymi służbami konserwatorskimi. Współczesna funkcja powinna być dostosowana do wartości historycznej obiektów.
  5. W przypadku realizacji drogi publicznej po terenie nieczynnej bocznicy kolejowej, dopuszcza się likwidację dwóch budynków o wartości historycznej, położonych przy linii rozgraniczającej ul. Narutowicza i przylegających do terenów kolejowych.
  6. Nowa zabudowa powinna odznaczać się wysokimi walorami estetycznymi, a także harmonizować z obiektami historycznymi, znajdującymi się w granicach planu. Na terenie historycznej rzeźni miejskiej należy utrzymać dotychczasowy gabaryt zabudowy.
  7. Ustala się lokalizację obiektu handlowego o powierzchni sprzedażowej przekraczającej 2000 m²; obiekt ten powinien zawierać galerie handlowe, sklepy lub lokale usługowe, o powierzchni sprzedażowej elementu funkcjonalnego od 50 m² do 2000 m ², zamknięte w jednej bryle, kompozycyjnie połączone z budynkami o wartości historycznej, znajdującymi się w najbliższym sąsiedztwie.
  8. Elewacje obiektu w znacznej części przeszklone a pozostałe powierzchnie zrealizowane w materiałach ceramicznych, kamiennych, betonie łamanym itp. bez możliwości stosowania blachy elewacyjnej.
  9. Dopuszcza się tworzenie w obiekcie, o którym mowa w ust. 7, miejskich przestrzeni publicznych, centrum miejskiego, galerii handlowych, pasaży z powierzchnią zadaszoną.
  10. Zaleca się urządzenie centrum rodzinnego z usługami typu: centrum medyczne, kino, kluby, muzea, sale koncertowe i wystawiennicze, kręgielnie, miejsca do sprawowania opieki nad dziećmi, itp.
  11. Dopuszcza się realizację usług gastronomicznych i administracji.
  12. Wysokość nowego obiektu dostosować do utrzymanej w granicach planu i znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie, zabudowy istniejącej, głównie historycznej - max. 3 kondygnacje nadziemne.
  13. Nakaz pozostawienia minimum 5% powierzchni biologicznie czynnej.
  14. Działkę nr 34/5 oraz cz. działek nr 34/6 i 33/2 włączono w obszar, oznaczony symbolem 1 UC, co pozwoli na bardziej funkcjonalne i estetyczne zagospodarowanie tego terenu.
  15. Działki geodezyjne, tworzące teren dotychczasowych Zakładów Mięsnych, należy traktować jako jedną działkę budowlaną, na której obowiązuje realizacja zabudowy z przestrzeganiem przepisów o odległościach od działek sąsiednich.
  16. Dopuszcza się realizację zabudowy na granicy z działką sąsiednią.
  17. Zabudowa może być sytuowana w odległości nie mniejszej niż 10 m od granicy obszaru kolejowego, z tym, że odległość ta od osi skrajnego toru nie może być mniejsza niż 20 m, zgodnie z przepisami odrębnymi.
  18. Należy zlikwidować istniejące, nieestetyczne ogrodzenie pełne. Dopuszcza się realizację nowego ogrodzenia ażurowego, zgodnie z przepisami odrębnymi, lub nasadzenie żywopłotu.
  19. Dopuszcza się zachowanie istniejącego zbiornika retencyjnego z wykorzystaniem dla celów p.poż.
  20. Dostępność komunikacyjna terenu - z ulicy Narutowicza i ulicy Rejtana.
  21. Przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę, inwestor zobowiązany jest przedłożyć koncepcję architektoniczno – urbanistyczną Prezydentowi Miasta w celu uzyskania pisemnej opinii, w zakresie zgodności rozwiązań projektowych z ustaleniami niniejszego planu.

§11. Ustalenia dla terenu oznaczonego w planie symbolem 2MW.
  1. Ustala się przeznaczenie podstawowe terenu - funkcja mieszkaniowa wielorodzinna.
  2. Przeznaczenie uzupełniające:
    1) dopuszcza się lokalizację jako funkcji towarzyszącej usług nieuciążliwych, nie przekraczających 30% powierzchni użytkowej budynku przeznaczenia podstawowego, lub w budynkach w głębi działek,
    2) komunikacja wewnętrzna wraz z parkingami,
    3) urządzenia i obiekty infrastruktury technicznej dla obsługi podstawowego przeznaczenia terenu,
    4) zieleń ozdobna wysoka i niska, zieleń rekreacyjna, zieleń izolacyjna, mała architektura, place zabaw dla dzieci z boiskami do gry, itp. oraz ewentualnie estetyczna zabudowa gospodarcza.
  3. Obowiązuje nakaz bezwzględnego zachowania historycznej zabudowy mieszkalnej wraz z oficynami i zielenią towarzyszącą, wykazanej na rysunku planu, o którym mowa w § 6 ust. 3 pkt 2, położonej przy ul. Narutowicza (nr adresowe: 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 33a, 35) i ul. Hallera (nr adresowe: 26, 27). Wszelkie restauracje, modernizacje i remonty tych obiektów należy przeprowadzać z maksymalnym zachowaniem struktury budowli, detalu architektonicznego, stolarki oraz wystroju wnętrz. Ewentualna wymiana stolarki powinna mieć charakter odtworzeniowy względem historycznej. Wszelkie prace wykonywane przy tych obiektach wymagają uzgodnienia z właściwymi służbami konserwatorskimi.
  4. Sukcesywnie należy usuwać szpecące, w złym stanie technicznym, oficyny i zabudowę gospodarczą, z zastrzeżeniem ust. 3, a uzyskaną powierzchnię przeznaczać pod urządzenia funkcji uzupełniającej, o której mowa w ust. 2, lub na mieszkania, zgodnie z zapisem w ust.5.
  5. Ewentualna nowa zabudowa w granicach historycznych działek powinna odtwarzać historyczne formy w postaci oficyn bocznych i oficyn tylnych, lokalizowanych na granicy działek. Wysokość zabudowy w głębi działek nie może przekraczać wysokości zabudowy frontowej.
  6. Utrzymać geodezyjne podziały historycznych działek.
  7. Ustala się obowiązujące linie zabudowy dla obiektów kubaturowych - należy utrzymać istniejące linie zabudowy, wyznaczone budynkami historycznymi, zlokalizowanymi wzdłuż ul. Narutowicza i ul. Hallera.
  8. W linii zabudowy, wyznaczonej wzdłuż ul. Hallera, realizować zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, z dopuszczeniem usług nieuciążliwych, zgodnie z ust. 2 lit a.
  9. Dopuszcza się sytuowanie obiektów kubaturowych na granicy z działką sąsiednią.
  10. Ewentualna nowa zabudowa winna odznaczać się wysokimi walorami estetycznymi, a także harmonizować z obiektami historycznymi, znajdującymi się na obszarze objętym planem. Wzdłuż ul. Narutowicza i ul. Hallera należy utrzymać wysokość historycznej zabudowy mieszkalnej.
  11. Dostępność komunikacyjna terenu z ulicy Narutowicza, z ulicy Rejtana, a także z ulicy Hallera przez istniejące wjazdy bramowe.

§12. Ustalenia dla terenu oznaczonego w planie symbolem 3 EE.
  1. Dla terenu ustala się przeznaczenie podstawowe – stacja transformatorowa murowana „Rejtana”.
  2. Dostępność komunikacyjna terenu – poprzez istniejącą lub projektowaną drogę dojazdową wewnętrzną.

§13. Ustalenia dla terenu oznaczonego w planie symbolem 4 ZPI.
  1. Teren istniejących ogrodów działkowych.
  2. Dla terenu ustala się przeznaczenie podstawowe docelowe – zieleń parkowa i izolacyjna.
  3. Ustala się możliwość realizacji małej architektury, oczek wodnych, ścieżek spacerowych, schodów terenowych, itp.
  4. Wprowadzić pas zieleni izolacyjnej z odpowiednio dobranych gatunków roślinnych wzdłuż ulicy Chełmińskiej i wzdłuż torów kolejowych.
  5. Drzewa i krzewy mogą być nasadzane w odległości nie mniejszej niż 15 m od osi skrajnego toru kolejowego.

§14. Ustalenia dla terenu oznaczonego w planie symbolem 5 KDL.
  1. Teren ulicy Narutowicza - istniejąca droga gminna, posiadająca klasę ulicy lokalnej.
  2. Utrzymuje się istniejącą kategorię i klasę ulicy oraz obecną szerokość w liniach rozgraniczających.
  3. W związku z zaliczeniem ulicy do dóbr kultury, podlegających ochronie konserwatorskiej, obowiązują ustalenia zawarte w § 6 ust 3 i 4.
  4. Obowiązuje przywrócenie kamiennej nawierzchni ulicy.

§15. Ustalenia dla terenu oznaczonego w planie symbolem 6 KDD - pas terenu przeznaczony pod poszerzenie ulicy Rejtana, o szerokości max. 1,0 m, w związku z potrzebą uzyskania jezdni o szer. 7,0 m.

§16. Ustalenia dla terenu oznaczonego w planie symbolem 7 KDG - teren znajdujący się w pasie drogowym ulicy Hallera.

§17. Ustalenia dla terenu oznaczonego w planie symbolem 8 KK - tereny kolejowe (teren zamknięty).

Rozdział IV
Przepisy końcowe

§18. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Grudziądza.

§19. Uchwała podlega publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz na stronie internetowej Miasta.

§20. Uchwała wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

 

  Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej

Arkadiusz Goszka
 

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Aleksandrowicz 07-10-2008 14:47
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 25-06-2008
Ostatnia aktualizacja: Agnieszka Aleksandrowicz 08-09-2009 12:32