herb Grudziądza
Logo BIP
Biuletyn Informacji Publicznej
gmina-miasto Grudziądz
Urząd Miejski w Grudziądzu
Logo ePUAP
panorama Grudziądza

ZARZĄDZENIE NR 346/17 zmieniające zarządzenie w sprawie Regulaminu Pracy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu

ZARZĄDZENIE NR 346/17

PREZYDENTA GRUDZIĄDZA

z dnia 4 sierpnia 2017 r.

 

zmieniające zarządzenie w sprawie Regulaminu Pracy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu

 

            Na podstawie art. 42 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 902) zarządzam, co następuje:

 

            § 1. W Zarządzeniu 191/14 Prezydenta Grudziądza z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie Regulaminu Pracy Urzędu Miejskiego wprowadzam następujące zmiany:

1) § 34 otrzymuje brzmienie:

„§ 34. 1. Strażnicy zatrudnieni w Wydziale Prewencji, Wydziale Organizacyjnym, Referacie Służby Dyżurnej oraz pracownicy Referatu Miejskiego Monitoringu Wizyjnego wykonują pracę od poniedziałku do niedzieli w systemie III zmianowym według zasad rozkładu czasu pracy określonego w art. 135 § 1 Kodeksu pracy, w którym dobowy wymiar czasu pracy wynosi 8 godzin i może być przedłużony do 12 godzin na dobę
w okresie rozliczeniowym oraz w art. 140¹ § 1 Kodeksu pracy.

2. Szczegółowy rozkład czasu pracy pracowników Straży Miejskiej zatwierdza Komendant do 28 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc objęty harmonogramem.

3. Praca w godzinach nocnych wynika z zatwierdzonego grafiku służb lub może być wykonywana na polecenie przełożonego.

4. Praca na III zmianie wynika z zatwierdzonego harmonogramu pracy i może odbywać się wyłącznie na polecenie lub za zgodą Prezydenta.

5. Okres rozliczeniowy czasu pracy strażników wynosi 4 miesiące.

6. Pracownikowi Straży Miejskiej przysługuje w każdym tygodniu nieprzerwany odpoczynek w wymiarze nie krótszym niż 35 godzin oraz nieprzerwany odpoczynek dobowy w wymiarze nie krótszym niż 11 godzin.

7. Przepisów § 31 ust. 2 oraz 34 ust. 6 niniejszego zarządzenia nie stosuje się w razie wystąpienia sytuacji, które wymagają podjęcia środków dla ochrony życia lub zdrowia obywateli, bezpieczeństwa zbiorowości, w szczególności w związku z powszechnym zagrożeniem bezpieczeństwa publicznego, katastrofy, klęsk żywiołowych lub przestępstwami o charakterze terrorystycznym.

8. W przypadku naruszenia prawa do odpoczynku, o którym mowa w ust. 6, w sytuacjach wskazanych w ust. 7 pracownikowi przysługuje w okresie rozliczeniowym
w tym samym wymiarze okres odpoczynku.

9. Wykonywanie pracy poza normalnymi godzinami pracy następuje na podstawie polecenia służbowego Komendanta, Zastępcy Komendanta lub bezpośredniego przełożonego pracownika.

10. Ustala się następujące zasady powiadamiania o zmianach wprowadzonych
w harmonogramie pracy po jego sporządzeniu:

1)    w przypadku doraźnej zmiany harmonogramu w okresie 24 godzin poprzedzających rozpoczęcie przez pracownika pracy w danym dniu osoba, która wprowadza zmiany w harmonogramie ma obowiązek skontaktować się z pracownikiem i powiadomić go o tym;

2)    w razie nieobecności pracownika w pracy powyżej 24 godzin od ostatniego dnia pracy (np. urlop, niezdolność do świadczenia pracy), jest on zobowiązany do skontaktowania się z nadzorującym pracę w celu upewnienia się, czy nie zaszły zmiany w harmonogramie pracy w zakresie dotyczącym świadczenia pracy przez tego pracownika.

11. Strażnikom Straży Miejskiej pełniącym służbę patrolową przysługuje przerwa w następujących systemach wliczana do czasu pracy:

1)    służba 8 godzinna – 30 minutowa przerwa na odpoczynek;

2)    służba 12 godzinna – 45 minutowa przerwa na odpoczynek.

12. Na wniosek strażnika przerwa na odpoczynek, o którym mowa w ust. 11 pkt 2 może zostać podzielona na dwie części, z których jedna nie może być krótsza jak 15 minut.

13. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne Komendant Straży Miejskiej może przedłużyć przerwę na odpoczynek lub wprowadzić dodatkową przerwę nie krótszą niż 15 minut strażnikom pełniącym służbę patrolową.

14. Godziny rozpoczęcia i zakończenia przerwy, o której mowa w ust. 11-12 ustala dyżurny Straży Miejskiej.

15. W zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych strażnikowi przysługuje - z zastrzeżeniem o którym mowa w § 34 ust. 17 niniejszego Zarządzenia –
w tym samym wymiarze, w okresie rozliczeniowym, czas wolny od pracy albo może mu być przyznany dodatek do wynagrodzenia, za zasadach określonych w art. 1511 § 1 Kodeksu pracy.

16. Pracodawca zobowiązany jest zapewnić pracownikowi pracującemu w niedzielę co najmniej raz na 4 tygodnie niedzielę wolną od pracy.

17. Komendant wykonuje, w razie konieczności, pracę poza normalnymi godzinami pracy bez prawa do odrębnego wynagrodzenia, za wyjątkiem pracy wykonywanej na polecenie pracodawcy w godzinach nadliczbowych przypadających w niedzielę i święta, za którą przysługuje dzień wolny od pracy albo wynagrodzenie oraz dodatek do wynagrodzenia w wysokości określonej w art. 1511 § 1 Kodeksu pracy.

18. Szczegółowy rozkład czasu pracy oraz zasady sporządzania miesięcznego harmonogramu pracy pracowników Straży Miejskiej określa Załącznik Nr 7 do niniejszego Zarządzenia.”;

2) w § 35 ust. 3 skreśla się;

3) w § 38 ust. 3–5 skreśla się;

4) załącznik nr 7 do zarządzenia otrzymuje brzmienie jak załącznik do niniejszego zarządzenia.

 

            § 2. Wykonanie Zarządzenia powierzam Sekretarzowi Miasta.

 

            § 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2017 r. po uprzednim podaniu jego postanowień do wiadomości pracowników przez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 2 tygodni.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Tomasz Kopczyński 25-09-2017 12:58
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 04-08-2017
Ostatnia aktualizacja: Tomasz Kopczyński 25-09-2017 13:00