herb Grudziądza
Logo BIP
Biuletyn Informacji Publicznej
gmina-miasto Grudziądz
Urząd Miejski w Grudziądzu
Logo ePUAP
panorama Grudziądza

ZARZĄDZENIE NR 142/12 w sprawie powołania, organizacji i zadań Miejskiego Sztabu Operacyjnego ds. koordynacji na terenie miasta Grudziądza przedsięwzięć związanych z Finałowym Turniejem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej oraz zasad i zakresu zabezpieczenia jego bieżącego funkcjonowania.

ZARZĄDZENIE NR 142/2012

PREZYDENTA GRUDZIĄDZA

z dnia 11 kwietnia 2012 r.

 

w sprawie powołania, organizacji i zadań Miejskiego Sztabu Operacyjnego ds. koordynacji na terenie miasta Grudziądza przedsięwzięć związanych z Finałowym Turniejem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej oraz zasad i zakresu zabezpieczenia jego bieżącego funkcjonowania.

 

Na podstawie § 19 ust.14 pkt 1b, i i, § 20 pkt 9 Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Grudziądzu załącznik do Zarządzenia Nr 25/11 Prezydenta Grudziądza z dnia 31 stycznia 2011 roku oraz art. 19 ust. 2 pkt 1 i pkt 4, art. 20 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007r. o Zarządzaniu Kryzysowym (Dz.U.07.89.590) w związku z Zarządzeniem Nr 6 Prezesa Rady Ministrów z dnia 10 lutego 2012r. w sprawie Komitetu ds. Koordynacji Organizacji Finałowego Turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej zarządza się, co następuje:

 

§ 1.1. Powołuje się Miejski Sztab Operacyjny ds. koordynacji na terenie miasta Grudziądza przedsięwzięć związanych z Finałowym Turniejem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, zwany dalej „Miejskim Sztabem Operacyjnym”.

2. Zadaniem Miejskiego Sztabu Operacyjnego jest zapewnienie koordynacji przedsięwzięć realizowanych na terenie miasta Grudziądza przez jednostkę samorządu terytorialnego, służby, straże i inspekcje oraz podmioty gospodarcze, usługowe i handlowe, a także osoby fizyczne, mające na celu zapewnienie bezpiecznego i sprawnego przebiegu rozgrywek finałowych w piłce nożnej oraz niezakłóconego funkcjonowania miasta w sferze życia publicznego.

 

§ 2.1.W strukturze Miejskiego Sztabu Operacyjnego tworzy się:

1) centrum operacyjne, rozwinięte i funkcjonujące w oparciu o strukturę organizacyjno - zadaniową Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, odpowiedzialne za monitorowanie sytuacji bieżącej na obszarze miasta, zbieranie, analizę i przetwarzanie danych, przygotowywanie koncepcji i wariantów działań i przedsięwzięć skutkujących osiągnięciem celów i stanów wskazanych w § 1.;

2) centrum informacyjno-medialne, rozwinięte i funkcjonujące w oparciu o strukturę organizacyjno-zadaniową Biura Prezydenta Grudziądza i Wydziału Zarządzania Kryzysowego, odpowiedzialne za zbieranie, opracowywanie i przekazywanie informacji w ramach bieżącej obsługi mediów oraz informowanie ludności.

2. Do realizacji zadań w centrum operacyjnym oraz centrum informacyjno - medialnym mogą być czasowo oddelegowani na podstawie uzgodnień Prezydenta Grudziądza wydanego w porozumieniu z właściwym (odpowiednio) Komendantem, Dyrektorem pracownicy wskazanych instytucji oraz funkcjonariusze służb i straży.

3. Miejski Sztab Operacyjny, o którym mowa w §1, wykonuje swoje zadania przy współpracy z:

1) Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, Wojewódzkim Sztabem Operacyjnym Wojewody;

2) sztabami, grupami operacyjnymi i zadaniowymi, Punktami Kontaktowymi (odpowiednio): Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu, Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu, Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Grudziądzu, Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Grudziądzu, Powiatowego Lekarza Weterynarii w Grudziądzu, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Grudziądzu,

3) grupami zadaniowymi jednostek podległych i podporządkowanych przez Prezydenta Grudziądza (odpowiednio): Straży Miejskiej, Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu, Miejskiego Zakładu Komunikacji;

4) Dyrektorem Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu;

5) podmiotami i instytucjami nie wymienionymi w punktach 1 - 4, wskazanymi w Miejskim Planie Zarządzania Kryzysowego miasta Grudziądza, w warunkach zagrożeń determinujących ich udział w działaniach antykryzysowych.

 

§ 3.1. W skład Miejskiego Sztabu Operacyjnego wchodzą:

1. Szef – Prezydent Grudziądza.

2. Zastępcy Szefa:

a) Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu;

b) Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Grudziądzu;

3) członkowie:

a) Sekretarz Miasta;

b) Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu;

c) zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Grudziądzu;

d) Komendant Straży Miejskiej w Grudziądzu;

e) zastępca Dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu;

f) przedstawiciel Biura Prezydenta;

g) Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu;

h) Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

4. W pracach Miejskiego Sztabu Operacyjnego mogą uczestniczyć na prawach członka osoby nie wymienione w ust. 1, zaproszone do pracy w jego składzie przez Szefa, a w razie jego nieobecności przez Zastępcę Szefa.

5. Uwzględniając bieżące potrzeby i zadania Miejskiego Sztabu Operacyjnego oraz kryterium ekonomiki działania, Szef, a w razie jego nieobecności Zastępca Szefa, może zarządzić posiedzenie Miejskiego Sztabu Operacyjnego w składzie innym, niż wskazany w ust. 1.

 

§ 4.1. Udział w pracach Miejskiego Sztabu Operacyjnego jest nieodpłatny.

2. Koszty   delegacji   osób   uczestniczących   w   pracach   Miejskiego   Sztabu Operacyjnego ponoszą jednostki delegujące.

 

§ 5.1. Sekretarz Miasta Grudziądza spowoduje realizację niezbędnych przedsięwzięć organizacyjno - technicznych zabezpieczających:

a) przesunięcia wewnętrzne pracowników Urzędu Miejskiego w Grudziądzu do realizacji zadań w strukturze organizacyjnej Miejskiego Sztabu Operacyjnego, zgodnie z dyspozycjami Szefa;

b) uwzględnienie zmiany sposobu rozliczania czasu pracy pracowników realizujących czasowo zadania w systemie pracy zmianowej;

c) środki transportowe na potrzeby funkcjonowania Miejskiego Sztabu Operacyjnego w ilości i asortymencie wskazanym przez Szefa;

d) wydzielenie pomieszczeń, wyposażenia oraz sprzętu biurowego w obiekcie Urzędu Miejskiego w Grudziądzu na potrzeby bieżącej pracy Miejskiego Sztabu Operacyjnego, zgodnie z dyspozycjami Szefa;

e) całodobowe zabezpieczenie sprawności funkcjonowania infrastruktury technicznej w obiekcie Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, w tym: wewnętrznych urządzeń sieciowych i sieci informatycznej, energetycznego zasilania awaryjnego Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, centrali telefonicznej i wewnętrznej sieci telefonicznej.

2. Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego jest odpowiedzialny za obsługę bieżącą Miejskiego Sztabu Operacyjnego w zakresie wymiany informacji, monitorowania sytuacji, opracowywania dokumentacji merytorycznej i korespondencji bieżącej.

3. Przedstawiciel Biura Informatyki w zakresie udostępniania aplikacji informatycznych systemu wspomagania procesów decyzyjnych Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

§ 6.1. Miejski Sztab Operacyjny osiągnie gotowość techniczną do działania w pełnym planowanym zakresie funkcjonalnym do dnia 21 maja 2012r.

2. Miejski Sztab Operacyjny rozpocznie funkcjonowanie w dniu 6 czerwca 2012r., o godz. 11:00.

3. Miejski Sztab Operacyjny zakończy funkcjonowanie i zostanie rozwiązany decyzją Szefa do dnia 5 lipca 2012r.

4. W dniach 21 maja - 1 czerwca 2012r. Szef, przy współpracy z Zastępcami Szefa zorganizuje i przeprowadzi aplikacyjną formę sprawdzenia gotowości Miejskiego Sztabu Operacyjnego oraz jego zdolność do współdziałania ze sztabami operacyjnymi i punktami kontaktowymi w ww. jednostkach.

 

§7. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Tomasz Kopczyński 19-04-2012 14:21
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 11-04-2012
Ostatnia aktualizacja: Tomasz Kopczyński 19-04-2012 14:22