ZARZĄDZENIE NR 312/25
PREZYDENTA GRUDZIĄDZA
z dnia 27 czerwca 2025 r.
w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań w zakresie rozwoju sportu prowadzonego na szczeblu krajowym lub międzynarodowym we wioślarstwie
Na podstawie art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2024 r., poz. 1488 oraz z 2025 r., poz. 1166, poz. 28, poz. 620) oraz § 7 Uchwały Nr LXIX/582/22 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 30 listopada 2022 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu przez gminę-miasto Grudziądz (Dz. U. Woj. Kuj.-Pom. z 2022 r., poz. 6589) zarządzam, co następuje:
Rozdział 1
Rodzaj i cel zadania oraz wysokość środków finansowych przeznaczonych na wsparcie zadania
§ 1. 1. Ogłaszam otwarty konkurs ofert na realizację zadań w zakresie rozwoju sportu prowadzonego na szczeblu krajowym lub międzynarodowym we wioślarstwie, zwanych dalej „zadaniami”.
2. W zadaniach, o których mowa w ust. 1, oferenci mają realizować cel publiczny z zakresu rozwoju sportu.
3. Przez cel publiczny z zakresu rozwoju sportu rozumie się:
1) stworzenie dogodnych warunków uprawiania sportu dla młodzieży i dorosłych;
2) umożliwienie udziału we współzawodnictwie sportowym zawodnikom klubów sportowych;
3) dążenie do uzyskania znaczących wyników sportowych przez zawodników klubów sportowych;
4) poprawę kondycji fizycznej oraz zdrowia psychicznego mieszkańców dzięki zwiększeniu dostępności do różnych form aktywności fizycznej;
5) promocję sportu i aktywnego stylu życia.
1) szkolenie sportowe;
2) organizację i udział we współzawodnictwie sportowym;
3) zakup i konserwację sprzętu sportowego.
5. Na realizację zadań planuje się przeznaczyć kwotę 100.000,00 zł.
Rozdział 2
Termin i warunki realizacji zadania
§ 2. 1. Zadania publiczne należy zrealizować w drugiej połowie 2025 r. z zastrzeżeniem, iż szczegółowe terminy realizacji określone zostaną w umowach.
1) realizuje cel publiczny wskazany w § 1 ust. 3;
2) angażuje się we współpracę z gminnymi jednostkami organizacyjnymi, w tym z Urzędem Miejskim przy realizacji zadań publicznych z zakresu sportu na rzecz mieszkańców Grudziądza;
3) promuje wizerunek Grudziądza jako miasta stwarzającego warunki dla rozwoju sportu;
4) zapewni udział środków własnych na realizację zadania.
7. Dotacja może być przeznaczona w szczególności na:
1) realizację programów szkolenia sportowego;
2) pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach;
3) pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego;
4) sfinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzenia kadry szkoleniowej;
5) zakup i konserwację sprzętu sportowego.
8. W ramach realizacji zadania koszty administracyjne nie mogą przekroczyć 30% sumy wszystkich kosztów realizacji zadania (do kosztów administracyjnych zalicza się: koszty obsługi księgowej, koszty działań o charakterze administracyjnym, koordynacyjnym, nadzorczym i kontrolnym, koszty telekomunikacyjne, koszty zakupu materiałów biurowych używanych w ramach realizacji zadania, część kosztów ogólnych oferenta, np. czynsz, media, opłaty pocztowe i opłaty bankowe).
9. Dotacja nie może być przeznaczona na:
1) kontrakty zawodników;
2) transfery zawodników.
10. W kosztach realizacji zadania publicznego nie będą uwzględniane wydatki niezwiązane bezpośrednio z realizacją zadania (koszty niekwalifikowalne), m.in. wydatki na:
1) podatek od towarów i usług (VAT), jeśli zleceniobiorca ma możliwość odliczenia w oparciu o ustawę z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 361 z późn. zm.);
2) amortyzację;
3) leasing;
4) odsetki z tytułu niezapłaconych w terminie zobowiązań;
5) kary i grzywny;
6) zakup napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych;
7) pokrycie deficytu zrealizowanych wcześniej przedsięwzięć;
8) działalność gospodarczą;
9) projekty zawierające treści polityczne, komunistyczne, rasistowskie lub nazistowskie, propagujące pornografię, narkomanię lub obrażające uczucia religijne.
11. Wkład osobowy i wkład rzeczowy traktowane są jako pozafinansowy wkład w realizację zadania i nie mogą być uwzględniane w kosztorysie realizacji zadania publicznego.
12. Zleceniobiorca, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 1802 z późn. zm.) jest zobowiązany do:
13. Zleceniobiorca, zgodnie z zapisami art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1411), przy realizacji zadania będzie zobowiązany do spełnienia określonych w treści umowy warunków służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie zleconego zadania, z uwzględnieniem minimalnych wymagań, o których mowa w art. 6 ustawy.
14. Zleceniobiorca przed zawarciem umowy zobowiązany jest przedstawić oświadczenie, że realizując zadanie publiczne nie działa w celu osiągnięcia zysku.
15. Szczegółowe warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania zostaną określone w umowach zawartych pomiędzy gminą-miasto Grudziądz a zleceniobiorcami, sporządzonych zgodnie ze wzorem określonym w Załączniku nr 2 do uchwały Nr LXIX/582/22 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 30 listopada 2022 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu przez gminę-miasto Grudziądz.
16. Termin rozpoczęcia realizacji zadania określony w umowie nie może być wcześniejszy, niż data jej zawarcia, z zastrzeżeniem ust. 17.
17. W przypadku, gdy z oferty realizacji zadania lub jej aktualizacji wynika, iż zadanie ma charakter ciągły i realizowane jest przed zawarciem umowy, termin rozpoczęcia realizacji zadania może być wcześniejszy niż data zawarcia umowy.
18. W przypadku, gdy zadanie nie ma charakteru ciągłego, a z oferty realizacji zadania publicznego lub jej aktualizacji, wynika konieczność rozpoczęcia realizacji zadania przed zawarciem umowy, termin rozpoczęcia realizacji zadania może być wcześniejszy niż data zawarcia umowy, przy czym wydatki na realizację zadania poniesione przed datą zawarcia umowy uznaje się za kwalifikowalne, jeżeli zostały poniesione ze środków innych niż dotacja.
19. Zleceniobiorca, w terminie do 30 dni od daty zakończenia realizacji zadania, składa w formie elektronicznej poprzez generator ofert, sprawozdanie końcowe z wykonania zadania, sporządzone zgodnie ze wzorem sprawozdania określonym w Załączniku nr 3 do uchwały Nr LXIX/582/22 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 30 listopada 2022 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu przez gminę-miasto Grudziądz.
20. W sprawozdaniu końcowym z wykonania zadania uwzględniane będą wyłącznie dokumenty księgowe na poszczególne koszty wystawione i opłacone w terminie realizacji zadania publicznego określonym w umowie.
Rozdział 3
Termin składania ofert
§ 3. 1. Oferenci składają oferty w formie elektronicznej poprzez generator ofert, sporządzone zgodnie ze wzorem oferty określonym w Załączniku nr 1 do uchwały Nr LXIX/582/22 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 30 listopada 2022 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu przez gminę-miasto Grudziądz.
6. Oferenci, po złożeniu ofert, pobierają z generatora ofert wydruk potwierdzenia złożenia oferty, zawierający sumę kontrolną zgodną z wersją elektroniczną oferty. Wydruk podpisuje osoba lub osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu oferenta, zgodnie z wpisem do rejestru lub ewidencji albo pełnomocnictwem.
7. Oferenci, po odblokowaniu dostępu w generatorze ofert, załączają w formie elektronicznej do złożonej oferty skan wydruku, o którym mowa w ust. 6, w terminie do 3 dni roboczych od dnia odblokowania oferty.
8. W przypadku awarii generatora ofert uniemożliwiającej złożenie oferty, dopuszcza się składanie ofert wyłącznie w formie papierowej. Informacje o awarii generatora oraz o usunięciu awarii zostaną podane na stronie internetowej Urzędu www.grudziadz.pl. Po usunięciu awarii oferent, w terminie 3 dni roboczych od dnia poinformowania o usunięciu awarii, wprowadza ofertę do generatora ofert.
9. Przed złożeniem oferty dodatkowych informacji i wyjaśnień oferentom udzielają:
Rozdział 4
Termin, tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert
§ 4. 1. Oferty podlegają ocenie formalnej i ocenie merytorycznej.
oraz, po odblokowaniu przez pracownika komórki merytorycznej dostępu w generatorze ofert, załącza w formie elektronicznej skan wydruku potwierdzenia złożenia aktualizacji oferty wygenerowanego z systemu, zgodnego z wersją elektroniczną aktualizacji oferty i podpisanego przez osobę lub osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu oferenta, lub
1) nie złożono żadnej oferty;
2) żadna ze złożonych ofert nie spełnia wymogów zawartych w ogłoszeniu.
Rozdział 5
Postanowienia końcowe
§ 5. 1. Zgodnie z art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. z 2024 r. poz. 928) w związku z ogłoszeniem niniejszego konkursu informuję,
że w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu obowiązuje Procedura zgłoszeń wewnętrznych określona w Zarządzeniu Nr 560/24 Prezydenta Grudziądza z dnia 17 września 2024 r.
w sprawie wprowadzenia wewnętrznej procedury dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu (zwana dalej „Procedurą”).
§ 6. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Zarządzeniu mają zastosowanie przepisy:
§ 7. Wykonanie Zarządzenia powierzam Dyrektorowi Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.
§ 8. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Pobierz |
---|
Pobierz spakowane pliki |
Akcja | Osoba | Data |
---|---|---|
Dodanie dokumentu: | Paulina Sternicka | 01-07-2025 14:22 |
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: | Paulina Sternicka | 27-06-2025 |
Ostatnia aktualizacja: | Paulina Sternicka | 01-07-2025 14:22 |